Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Working Area (feet x feet) | 4 x 8 |
| Spindle Power | 6 kW |
| Working Area | 1300x2500 mm |
| Model | K-1325H |
| Machine Type | 3 Axis |
| Weight | 1200 KG |
| Job Material | Foam Board, Acrylic, Wood |
| Spindle Head Type | Single Spindle |
| Drive Motor | INVT SERVO |
| Maximum Cutting Speed | From 20m to 30m per minute |
| Spindle Speed | 24000 RPM |
| Repositioning Accuracy | 0.01 |
| Supply Phase | 3 Phase |
| X-Y Movement | Rack & Pinion Transmission |
| Z Movement | Ball Screw Transmission |
| Table Size | 1300x2500 mm |
| Cutting Tool Diameter | 4x8 |
| Driven Motor | Servo Motor |
| Command Code | G Code |
| Machine Weight | 1200KG |
| Machine Dimension | 8X10 |
| Machine Condition | New |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Working Area (feet x feet) | 4 x 8 |
| Spindle Power | 5.5 kW |
| Model | K1325-S |
| Machine Type | 3 Axis |
| Job Material | Plastic, Acrylic, Aluminum, Foam Board, Wood, Rubber |
| Spindle Head Type | Multi-Spindle |
| Maximum Cutting Speed | From 20m to 30m per minute |
| Spindle Speed | 18000 RPM |
| Repositioning Accuracy | 0.1 |
| X-Y Movement | Planetary Gear Box |
| Z Movement | Ball Screw Transmission |
| Driven Motor | Servo Motor |
| Command Code | G Code |
| Machine Weight | 1200kg |
| Machine Condition | New |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| X-Y Axis Working Area | 1300 x 2500 mm |
| Z Axis Working Area | 220 mm |
| Spindle Power | 6 kW |
| Model | K1325 |
| Machine Type | 3 Axis |
| Job Material | Plastic, Plywood, PVC, Foam Board, Acrylic, Sign Board, HDF, Wood, MDF |
| Spindle Head Type | Single Spindle |
| Maximum Cutting Speed | From 20m to 30m per minute |
| Spindle Speed | From 30m to 50m per minute |
| Repositioning Accuracy | 0.05 |
| Command Code | G Code |
Additional Information: