Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| X-Y Axis Working Area | 1300 x 2500 mm |
| Z Axis Working Area | 220 mm |
| Spindle Power | 6 kW |
| Machine Type | 3 Axis |
| Job Material | Sign Board, MDF, Plywood, Foam Board, Wood, Plastic, HDF, Acrylic, PVC |
| Spindle Head Type | Single Spindle |
| Maximum Engraving Speed | From 30m to 50m per minute |
| Maximum Working Speed | From 20m to 30m per minute |
| Spindle Speed | 18000RPM |
| Command Code | G Code |
Additional Information: